42. König Ludwig Lauf - Sonntag CT

langlauf
DATUM :2.2.2014 ORT :Oberammergau

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Ergebnisse -
Loading...
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein FISCode Kategorie Zeit Rückstand 9,5 km # 23 km # 32,5 km #
AUF DIE SEITE DARSTELLEN
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein FISCode Kategorie Zeit Rückstand 9,5 km # 23 km # 32,5 km #
1 80 Detail BONER Seraina SUI 1982 Team Coop 1312216 1. /  D 31 2:07:42.2 0:00:00.0 0:25:02.2 1 1:00:17.3 1 1:27:39.0 1
2 91 Detail STAVER Tuva Toftdahl NOR 1990 Team Coop 3425394 1. /  D 21 2:08:00.7 0:00:18.5 0:25:26.4 3 1:01:43.7 3 1:30:07.6 4
3 81 Detail KVELI Laila NOR 1987 Team Centric 3425285 2. /  D 21 2:08:01.1 0:00:18.9 0:25:25.8 2 1:01:43.4 2 1:30:06.2 2
4 89 Detail ROTCHEVA Olga RUS 1978 Russian Marathon Team 1322110 1. /  D 36 2:08:09.0 0:00:26.8 0:25:54.1 7 1:02:07.8 4 1:30:10.2 5
5 83 Detail BOUDIKOVA Adela CZE 1986 Team Fischer 3155251 3. /  D 21 2:08:16.5 0:00:34.3 0:26:21.1 10 1:02:09.6 5 1:30:11.5 6
6 82 Detail NYSTROEM Susanne SWE 1982 Mora 3505057 2. /  D 31 2:08:25.4 0:00:43.2 0:25:37.8 4 1:02:10.4 6 1:30:06.7 3
7 95 Detail GRAEFNINGS Maria SWE 1985 Sysarb Oneway 3505096 4. /  D 21 2:09:28.6 0:01:46.4 0:26:20.6 9 1:02:12.1 7 1:30:11.7 7
8 88 Detail ROBERTO Kristina SWE 1984 Sysarb Oneway 3505979 5. /  D 21 2:10:55.6 0:03:13.4 0:26:31.8 14 1:03:16.4 12 1:32:19.3 10
9 94 Detail NILSEN Inger Liv Bjerkreim NOR 1988 Team United Bakeries 3425227 6. /  D 21 2:10:56.5 0:03:14.3 0:26:32.4 15 1:03:16.8 13 1:32:19.7 11
10 92 Detail BRAATHEN Solfrid SWE 1982 TEAM SkiProAm 3425015 3. /  D 31 2:11:14.3 0:03:32.1 0:26:32.8 16 1:03:19.1 14 1:32:24.0 13
11 2035 Detail SIEGEL Monique GER 1989 WSC Erzgebirge Oberweisenthal 3205124 7. /  D 21 2:11:40.3 0:03:58.1 0:26:20.1 8 1:02:14.5 10 1:31:11.6 8
12 86 Detail LINTZEN Nina SWE 1978 TEAM SkiProAm 3505158 2. /  D 36 2:11:45.4 0:04:03.2 0:26:31.4 13 1:03:16.0 11 1:32:20.2 12
13 84 Detail JAMBAEVA Tatjana RUS 1980 team Vitargo 3485023 4. /  D 31 2:11:58.7 0:04:16.5 0:25:53.4 6 1:02:12.2 8 1:31:32.5 9
14 87 Detail SHAIDUROVA Larisa RUS 1987 Russian Marathon Team 3485203 8. /  D 21 2:13:33.3 0:05:51.1 0:26:30.4 12 1:04:31.5 15 1:34:02.3 15
15 1540 Detail SUNDVOR Tone NOR 1989 PWT 3425401 9. /  D 21 2:13:34.2 0:05:52.0 0:27:54.5 19 1:04:55.0 16 1:34:03.3 16
16 79 Detail TRACHSEL Doris SUI 1984 Plasselb 3515038 10. /  D 21 2:15:32.0 0:07:49.8 0:27:49.8 18 1:05:08.3 18 1:35:13.6 17
17 98 Detail SKOFTERUD Vibeke W NOR 1980 Team NPRO 1305426 5. /  D 31 2:17:33.0 0:09:50.8 0:26:29.9 11 1:05:00.1 17 1:35:37.4 18
18 93 Detail KVAALE Barbro NOR 1992 Lillehammer Ski Club 3425519 11. /  D 21 2:17:59.9 0:10:17.7 0:25:52.6 5 1:02:13.2 9 1:33:09.2 14
19 96 Detail KORSGREN Lina SWE 1988 TEAM SkiProAm 3505258 12. /  D 21 2:21:20.5 0:13:38.3 0:27:17.5 17 1:05:25.3 19 1:37:57.5 19
20 2119 Detail ZELENKOVA Sarka CZE 1987 Janov 3155223 13. /  D 21 2:22:22.3 0:14:40.1 0:28:22.5 20 1:07:56.5 22 1:39:17.7 20
21 217 Detail TANNER Petra AUT 1986 Atomic Volkslauf Team --- 14. /  D 21 2:22:42.6 0:15:00.4 0:28:48.3 22 1:07:40.8 20 1:39:22.1 21
22 2182 Detail IMOBERDORF Rahel SUI 1986 Münster 3515119 15. /  D 21 2:23:35.2 0:15:53.0 0:28:39.0 21 1:07:43.0 21 1:39:26.9 22
23 2117 Detail MIZONOVA Elena RUS 1979 Krasnojarsk --- 6. /  D 31 2:26:07.8 0:18:25.6 0:30:01.2 24 1:10:07.6 23 1:42:33.1 23
24 2181 Detail FORSTNER Renate GER 1977 TSV Rosenheim --- 3. /  D 36 2:31:41.6 0:23:59.4 0:30:08.9 25 1:10:15.4 24 1:43:19.6 24
25 1333 Detail JOBS Fia SWE 1982 IF Ski Team Skane 3506018 7. /  D 31 2:33:02.1 0:25:19.9 0:31:01.4 26 1:12:50.7 27 1:47:35.5 26
26 2134 Detail MILAZZI Anna-Maria AUT 1990 Austria 3055131 16. /  D 21 2:33:02.7 0:25:20.5 0:29:55.6 23 1:12:42.6 25 1:47:31.3 25
27 2136 Detail STURSOVA Martina CZE 1979 Policka 1273028 8. /  D 31 2:33:43.8 0:26:01.6 0:31:03.3 27 1:12:49.4 26 1:47:36.1 27
28 1623 Detail TONE BEATE Grotan NOR 1964 PWT --- 1. /  D 46 2:42:13.9 0:34:31.7 0:35:02.4 38 1:18:31.5 31 1:54:07.0 28
29 2094 Detail LARIONOVA Tatyana RUS 1961 Irkutsk --- 1. /  D 51 2:43:24.1 0:35:41.9 0:34:41.0 35 1:18:23.5 30 1:55:08.3 31
30 1732 Detail ABERG Anna SWE 1969 IKJ Haninge --- 1. /  D 41 2:44:46.1 0:37:03.9 0:35:08.5 40 1:19:42.3 34 1:56:27.1 32
31 295 Detail MYHR Anne NOR 1966 Oslo --- 2. /  D 46 2:45:10.8 0:37:28.6 0:33:38.7 31 1:17:55.9 29 1:54:59.9 30
32 1579 Detail GRUT Torunn NOR 1963 PWT --- 2. /  D 51 2:46:44.6 0:39:02.4 0:32:50.6 28 1:16:18.1 28 1:54:38.1 29
33 2057 Detail BYFUGLIEN Marianne NOR 1993 NTNUI 3425830 17. /  D 21 2:48:48.4 0:41:06.2 0:34:38.4 34 1:21:22.7 37 2:00:18.3 36
34 1890 Detail NARUM Ingebjorg NOR 1971 Team Raskinn --- 2. /  D 41 2:49:39.8 0:41:57.6 0:34:08.3 33 1:19:37.2 33 1:59:25.9 33
35 1468 Detail MUNUKKA Sinikka FIN 1966 Huhtasuon Hiihto 2000 --- 3. /  D 46 2:50:19.8 0:42:37.6 0:34:48.9 37 1:20:58.2 36 1:59:47.6 34
36 2067 Detail SMOLIAKOVA Irina RUS 1964 Nerehta --- 4. /  D 46 2:50:57.6 0:43:15.4 0:38:01.7 54 1:23:22.9 43 2:01:24.1 40
37 9118 Detail MEYER Monika GER 1956 SV TU Ilmenau --- 1. /  D 56 2:51:58.9 0:44:16.7 0:34:42.2 36 1:20:56.9 35 2:00:30.1 37
38 144 Detail EGER Susi GER 1971 SC Grossberg --- 3. /  D 41 2:52:42.9 0:45:00.7 0:35:15.0 42 1:22:01.5 39 2:01:13.6 38
39 9054 Detail KÄFFERLEIN Sarina GER 1973 Stiefenhofen --- 4. /  D 41 2:53:12.7 0:45:30.5 0:35:06.5 39 1:21:31.8 38 2:01:16.4 39
40 1853 Detail MICHALOWSKI Skadi GER 1968 SC Motor Zella-Mehlis --- 5. /  D 46 2:56:11.5 0:48:29.3 0:36:02.8 45 1:23:39.0 45 2:03:10.9 43
41 1262 Detail SCHMEIß Ute GER 1969 SC Motor Zella-Mehlis --- 5. /  D 41 2:56:16.6 0:48:34.4 0:36:01.6 44 1:23:30.5 44 2:03:09.4 42
42 287 Detail HEDIN Cecilia SWE 1966 Färgelanda Buss - Snövit Resor --- 6. /  D 46 2:56:26.9 0:48:44.7 0:35:09.3 41 1:23:07.1 41 2:03:05.3 41
43 754 Detail MESSENGER Karen CAN 1979 Team Super Woman --- 9. /  D 31 2:58:19.0 0:50:36.8 0:32:52.1 29 1:18:42.3 32 2:00:13.5 35
44 1126 Detail MADEROVA Michaela CZE 1980 Rudolfovské Gazely --- 10. /  D 31 2:59:57.6 0:52:15.4 0:37:00.7 49 1:24:40.1 47 2:05:16.0 46
45 1523 Detail BOWEN Magdalena USA 1957 Bridger Ski Foundationj --- 2. /  D 56 3:00:19.3 0:52:37.1 0:41:53.6 78 1:29:23.0 58 2:09:02.2 54
46 9056 Detail EKELIN Elsa SWE 1977 Karlslunds IF --- 4. /  D 36 3:00:26.2 0:52:44.0 0:39:21.5 64 1:27:30.1 54 2:07:37.1 50
47 296 Detail BRENNHOVD Marit NOR 1965 Oslo --- 7. /  D 46 3:00:56.0 0:53:13.8 0:36:11.0 46 1:23:56.0 46 2:04:54.6 45
48 1366 Detail ENDERS Katrin GER 1968 Suhl --- 8. /  D 46 3:02:26.7 0:54:44.5 0:36:35.4 48 1:25:35.1 48 2:06:05.6 47
49 887 Detail LINDHOLM Pia SWE 1966 IFK Kiruna --- 9. /  D 46 3:02:53.3 0:55:11.1 0:37:03.3 50 1:26:48.5 52 2:07:34.0 49
50 1191 Detail NILSSON Karita SWE 1968 Global Sports Tours Sweden --- 10. /  D 46 3:03:08.3 0:55:26.1 0:37:32.2 51 1:26:27.4 50 2:08:05.0 51
51 9121 Detail SALA Laura ITA 1966 us carisolo --- 11. /  D 46 3:04:17.0 0:56:34.8 0:39:19.3 63 1:28:03.2 55 2:09:07.0 55
52 1797 Detail HOLIEN Bjorghild NOR 1964 Team Raskinn --- 12. /  D 46 3:05:13.9 0:57:31.7 0:36:22.8 47 1:26:05.5 49 2:08:16.5 52
53 2041 Detail HARTMANN Sandra GER 1994 TSV Rauenstein --- 1. /  J 19 W 3:05:23.3 0:57:41.1 0:33:26.9 30 1:22:52.6 40 2:04:27.9 44
54 1192 Detail LÖNN-HALVARSSON Eva SWE 1968 Global Sports Tours Sweden --- 13. /  D 46 3:05:34.5 0:57:52.3 0:37:33.3 52 1:26:28.3 51 2:08:57.2 53
55 1198 Detail STRUPLER Annina SUI 1984 SC Grindelwald --- 18. /  D 21 3:06:56.0 0:59:13.8 0:33:58.8 32 1:23:22.0 42 2:06:59.2 48
56 1737 Detail ANNIKA Weise GER 1985 WSC Erzgebirge --- 19. /  D 21 3:10:35.2 1:02:53.0 0:36:01.2 43 1:27:01.1 53 2:10:09.9 56
57 9014 Detail GURYEVA Vera RUS 1960 Zodiak --- 3. /  D 51 3:10:44.3 1:03:02.1 0:40:22.0 72 1:31:28.0 62 2:13:04.0 59
58 1924 Detail OLSSON Birgitta SWE 1956 Falu IK --- 3. /  D 56 3:10:45.7 1:03:03.5 0:40:40.2 73 1:31:39.9 64 2:14:14.0 61
59 960 Detail OWREN Vibeke NOR 1981 Sport1 Royken --- 11. /  D 31 3:11:38.7 1:03:56.5 0:38:28.1 55 1:30:22.1 59 2:13:03.2 58
60 1855 Detail EHRLICH Rebecca GER 1990 SWV Goldlauter- Heidersbach --- 20. /  D 21 3:12:49.0 1:05:06.8 0:37:37.6 53 1:28:50.2 56 2:12:13.7 57
61 381 Detail KÖHLER Ines GER 1985 ATSV Gebirge-Gelobtland --- 21. /  D 21 3:13:46.3 1:06:04.1 0:39:03.7 59 1:29:05.0 57 2:13:16.1 60
62 1542 Detail STOKKELAND Mari NOR 1955 PWT --- 4. /  D 56 3:14:52.6 1:07:10.4 0:39:24.3 65 1:30:24.5 60 2:15:24.7 62
63 9029 Detail NOODT Karin GER 1966 SC Buntenbock --- 14. /  D 46 3:15:16.4 1:07:34.2 0:40:51.9 74 1:31:35.1 63 2:15:27.0 63
64 1752 Detail GRESENS Gresens Heike GER 1971 Atsv-Gebirge --- 6. /  D 41 3:17:15.9 1:09:33.7 0:39:51.0 69 1:31:52.2 65 2:16:35.6 66
65 1760 Detail ZIEGENGEIST Ines GER 1972 Skiclub Niedersedlitz --- 7. /  D 41 3:17:36.0 1:09:53.8 0:39:12.8 61 1:30:33.7 61 2:16:39.5 67
66 1479 Detail RISTEBRATEN Annie NOR 1955 Fagernes il --- 5. /  D 56 3:17:41.2 1:09:59.0 0:38:33.8 56 1:33:12.5 70 2:16:33.3 65
67 9009 Detail KAGERBAUER Simone GER 1977 Langdorf --- 5. /  D 36 3:17:52.1 1:10:09.9 0:39:16.3 62 1:31:56.1 66 2:16:07.6 64
68 1210 Detail WESTERLUND Monika SWE 1975 Global Sports Tours Sweden --- 6. /  D 36 3:18:27.9 1:10:45.7 0:42:14.1 82 1:34:25.9 73 2:18:54.7 71
69 1892 Detail SÜESS Stephanie SUI 1986 Chur --- 22. /  D 21 3:18:31.9 1:10:49.7 0:41:59.8 80 1:33:10.1 69 2:18:41.7 70
70 1204 Detail TIEFENSEE Catharina SWE 1972 Global Sports Tours Sweden --- 8. /  D 41 3:18:58.4 1:11:16.2 0:39:33.0 66 1:33:13.0 71 2:16:52.0 68
71 1230 Detail BONELLI Laura ITA 1971 STELLA ALPINA --- 9. /  D 41 3:19:22.4 1:11:40.2 0:40:19.5 71 1:32:41.9 68 2:16:53.8 69
72 422 Detail THAN Sylvia GER 1965 SV Schönheide --- 15. /  D 46 3:20:14.3 1:12:32.1 0:41:44.9 76 1:34:55.8 74 2:19:48.7 73
73 439 Detail KVISGAARD Anniken NOR 1974 Team Raskinn --- 7. /  D 36 3:22:03.4 1:14:21.2 0:38:46.6 57 1:33:51.1 72 2:20:28.2 75
74 431 Detail DYRHOVD Unni Rossum NOR 1963 PWT --- 4. /  D 51 3:23:27.7 1:15:45.5 0:39:39.8 68 1:32:30.0 67 2:20:06.8 74
75 1389 Detail SCHÖNAIGNER Elisabeth AUT 1983 Oslo --- 12. /  D 31 3:23:55.6 1:16:13.4 0:44:31.6 94 1:38:02.7 79 2:22:09.1 78
76 2085 Detail BARSUKOVA Mariia RUS 1982 Dudergof Bears --- 13. /  D 31 3:24:02.8 1:16:20.6 0:39:10.1 60 1:35:10.3 76 2:20:34.9 76
77 1507 Detail JOHANNA Kindlund SWE 1975 Karlstad --- 8. /  D 36 3:26:49.2 1:19:07.0 0:39:54.0 70 1:35:08.8 75 2:19:41.8 72
78 1436 Detail FRANZEN Asa GER 1981 Slependen --- 14. /  D 31 3:26:49.3 1:19:07.1 0:39:35.3 67 1:36:49.9 78 2:21:51.0 77
79 1942 Detail VANĚČKOVÁ Lada CZE 1962 SK Štípa Zlín --- 5. /  D 51 3:29:44.8 1:22:02.6 0:38:54.8 58 1:35:53.9 77 2:22:48.0 79
80 774 Detail LUFT Andrea GER 1981 Karlsruher Lemminge --- 15. /  D 31 3:30:57.2 1:23:15.0 0:44:57.5 99 1:39:36.3 83 2:25:48.1 80
81 1625 Detail SUNDVOR Linda NOR 1991 PWT --- 23. /  D 21 3:33:21.1 1:25:38.9 0:43:59.1 87 1:39:14.9 82 2:28:31.5 82
82 1629 Detail LOVAAS Joan NOR 1954 PWT --- 6. /  D 56 3:33:54.8 1:26:12.6 0:44:09.5 89 1:40:13.8 86 2:29:11.1 83
83 2107 Detail MEY Stefanie GER 1989 Skiklub Dresden --- 24. /  D 21 3:34:32.1 1:26:49.9 0:42:10.0 81 1:38:28.3 80 2:26:30.1 81
84 1421 Detail GANORS Gunnel SWE 1957 Färgelanda Buss - Snövit Resor --- 7. /  D 56 3:35:55.1 1:28:12.9 0:45:16.6 102 1:41:21.1 87 2:30:06.3 85
85 863 Detail JENSEN Anita Storaa NOR 1966 Bardu IL Ski --- 16. /  D 46 3:36:03.7 1:28:21.5 0:41:54.8 79 1:42:31.9 90 2:30:34.5 87
86 387 Detail BAHNERT Anke GER 1970 BSG FSV Waldheim --- 10. /  D 41 3:37:00.7 1:29:18.5 0:44:28.5 93 1:40:05.1 85 2:31:04.4 88
87 1038 Detail HEINKE Fenja GER 1999 Clausthal-Zellerfeld --- 1. /  J 15 W 3:37:30.0 1:29:47.8 0:41:42.6 75 1:39:52.6 84 2:29:27.4 84
88 1402 Detail GRAN BREIDTHARDT Carianne NOR 1978 Basel --- 9. /  D 36 3:38:51.9 1:31:09.7 0:43:06.4 83 1:39:05.0 81 2:30:16.3 86
89 675 Detail HADENIUS-GRANQVIST Susanne SWE 1959 Bullarens GOIF --- 6. /  D 51 3:40:01.0 1:32:18.8 0:45:01.9 101 1:42:59.2 91 2:32:50.7 90
90 1222 Detail TOIVONEN Eeva-Liisa LUX 1960 Le Loisir Nordique --- 7. /  D 51 3:41:16.7 1:33:34.5 0:46:43.9 112 1:43:59.2 93 2:33:32.1 92
91 1545 Detail RAFSHOL Janne NOR 1964 PWT --- 17. /  D 46 3:41:24.5 1:33:42.3 0:43:39.8 84 1:43:11.5 92 2:32:56.3 91
92 1547 Detail HAMMER Karin NOR 1963 PWT --- 8. /  D 51 3:41:53.7 1:34:11.5 0:45:54.3 106 1:45:43.3 96 2:33:44.3 93
93 378 Detail BERGE Katharina Mo NOR 1944 PWT --- 1. /  D 66 3:43:41.0 1:35:58.8 0:44:34.4 95 1:45:42.2 95 2:35:01.0 95
94 1232 Detail VIAN Bernardetta ITA 1974 STELLA ALPINA --- 10. /  D 36 3:43:57.4 1:36:15.2 0:41:53.5 77 1:41:25.3 88 2:32:06.2 89
95 1410 Detail HALLBERG Christina SWE 1962 Färgelanda Buss - Snövit Resor --- 11. /  D 41 3:45:21.1 1:37:38.9 0:43:49.9 85 1:45:17.3 94 2:35:43.4 96
96 1376 Detail FABIAN Katja GER 1979 Dresden --- 16. /  D 31 3:46:12.6 1:38:30.4 0:43:52.4 86 1:41:26.6 89 2:34:56.4 94
97 1066 Detail HELLMANN Kerstin GER 1963 USV TU Dresden --- 9. /  D 51 3:46:49.2 1:39:07.0 0:46:05.5 107 1:46:26.5 98 2:36:27.6 97
98 2113 Detail HOGGEN Eli Bente NOR 1959 Volda --- 10. /  D 51 3:47:57.3 1:40:15.1 0:44:41.0 96 1:46:15.5 97 2:37:16.1 98
99 1587 Detail EIDSMO Gunn Tove Stai NOR 1955 PWT --- 8. /  D 56 3:50:41.7 1:42:59.5 0:44:09.2 88 1:47:46.8 103 2:37:36.6 100
100 1272 Detail SUTTEROVA Dana CZE 1963 SKP Nymburk --- 11. /  D 51 3:50:43.9 1:43:01.7 0:51:03.6 140 1:51:20.9 119 2:41:34.8 104