Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
Publishing or redistribution of content is prohibited without written permission..
By downloading the file you accept these terms of use.
Loading...
Rang | Bib | Name | Nat. | Jahr | Verein | Kategorie | Zeit | Rückstand | 14km | # | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | diplom | 1649 | HAGER Kim | 1999 | Leki XC Team Oberfranken | 1. / JunD | 0:49:26.4 | 0:00:00.0 | 0:41:50.4 | 1 | ||
2 | diplom | 1618 | HUJEROVA Tereza | 1998 | Ski klub Jablonec | 2. / JunD | 0:53:16.2 | 0:03:49.7 | 0:45:20.7 | 2 | ||
3 | diplom | 1665 | BECKER Linda | 1990 | Sc Vöhrenbach | 1. / D21 | 0:53:21.9 | 0:03:55.5 | 0:45:21.9 | 3 | ||
4 | diplom | 1645 | SCHULTES Lena | 2001 | Leki XC Team Oberfranken | 1. / J17 | 0:54:49.1 | 0:05:22.7 | 0:46:35.4 | 4 | ||
5 | diplom | 1859 | BECK Veronika | 2001 | WSV Grafenau | 2. / J17 | 0:55:44.4 | 0:06:18.0 | 0:47:22.7 | 5 | ||
6 | diplom | 1849 | LEHMANN Sarah | 1989 | Pulsschlag Neuhausen Erzgebirge | 2. / D21 | 0:55:50.1 | 0:06:23.7 | 0:47:34.7 | 6 | ||
7 | diplom | 1648 | ZEIßLER Jule | 2002 | Leki XC Team Oberfranken | 1. / J16 | 0:56:01.4 | 0:06:35.0 | 0:47:36.2 | 7 | ||
8 | diplom | 1819 | OTT Louisa | 2002 | Leki XC Team Oberfranken | 2. / J16 | 0:58:15.1 | 0:08:48.7 | 0:49:51.2 | 9 | ||
9 | diplom | 1820 | HABERSTUMPF Katharina | 2002 | Leki XC Team Oberfranken | 3. / J16 | 0:58:15.1 | 0:08:48.7 | 0:49:50.7 | 8 | ||
10 | diplom | 1742 | KRAUß Marie | 2000 | Dorfchemnitzer SV | 3. / J17 | 0:58:17.1 | 0:08:50.7 | 0:49:52.2 | 10 | ||
11 | diplom | 1617 | GROIß Laura | 2001 | SU Böhmerwald | 4. / J17 | 0:58:29.9 | 0:09:03.5 | 0:49:52.5 | 11 | ||
12 | diplom | 1735 | KÖLBEL Sandra Karen | 1973 | VSC Klingenthal | 1. / D41 | 1:00:05.2 | 0:10:38.7 | 0:51:18.5 | 13 | ||
13 | diplom | 1815 | MATATKO Franziska | 2001 | SV Grün-Weiß Pirna | 5. / J17 | 1:00:09.7 | 0:10:43.2 | 0:51:17.2 | 12 | ||
14 | diplom | 1834 | DANNER Christina | 2001 | SSC Jachenau | 6. / J17 | 1:00:37.7 | 0:11:11.2 | 0:51:52.2 | 14 | ||
15 | diplom | 1856 | EIMANN Milena | 1998 | WSV Clausthal-Zellerfeld | 3. / JunD | 1:01:22.7 | 0:11:56.3 | 0:52:24.7 | 16 | ||
16 | diplom | 1615 | MAYER Melina | 1996 | SC Scardanal Bonaduz | 3. / D21 | 1:01:24.4 | 0:11:58.0 | 0:52:10.7 | 15 | ||
17 | diplom | 1741 | STIEHLER Paula Anna | 2000 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 7. / J17 | 1:01:28.7 | 0:12:02.3 | 0:52:27.2 | 17 | ||
18 | diplom | 1805 | ZIMMERMANN Amelie | 2002 | SG Klotzsche | 4. / J16 | 1:01:59.9 | 0:12:33.5 | 0:52:49.7 | 18 | ||
19 | diplom | 1866 | VOGL Linda | 2002 | Sprgg Lam Ski Nordisch | 5. / J16 | 1:03:04.2 | 0:13:37.7 | 0:53:55.0 | 20 | ||
20 | diplom | 1637 | ZIMARE Franziska | 1966 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 1. / D51 | 1:03:10.7 | 0:13:44.3 | 0:53:44.7 | 19 | ||
21 | diplom | 1810 | KOBLMÜLLER Marlene | 2000 | SU Eidenberg | 8. / J17 | 1:03:53.7 | 0:14:27.3 | 0:54:43.0 | 21 | ||
22 | diplom | 1848 | SEYFFERTH Denise | 1994 | VSC Klingenthal | 4. / D21 | 1:04:21.4 | 0:14:55.0 | 0:54:57.0 | 22 | ||
23 | diplom | 1625 | CLAUß Alexandra | 1996 | Einsiedler Skiverein | 5. / D21 | 1:04:29.7 | 0:15:03.3 | 0:55:27.0 | 24 | ||
24 | diplom | 1841 | SELTER Lea | 1999 | TV Attendorn | 4. / JunD | 1:04:41.7 | 0:15:15.3 | 0:54:57.7 | 23 | ||
25 | diplom | 1616 | ZIMARE Rosa | 2001 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 9. / J17 | 1:05:28.7 | 0:16:02.3 | 0:55:41.2 | 26 | ||
26 | diplom | 1724 | SPORKERT Sibylle | 1966 | SLC Kirchberg im Wald | 2. / D51 | 1:05:32.7 | 0:16:06.3 | 0:55:27.2 | 25 | ||
27 | diplom | 1855 | SVITILOVA Dagmar | 1974 | SV Bayerisch Eisenstein | 2. / D41 | 1:07:16.7 | 0:17:50.3 | 0:57:38.5 | 28 | ||
28 | diplom | 1727 | NEBEL Antje | 1969 | xc-ski.de A|N Skimarathon Team | 1. / D46 | 1:07:28.7 | 0:18:02.3 | 0:57:29.0 | 27 | ||
29 | diplom | 1795 | BOETTCHER Birgit | 1955 | SC Buntenbock | 1. / D61 | 1:07:31.4 | 0:18:05.0 | 0:57:45.2 | 30 | ||
30 | diplom | 1713 | KAGERBAUER Simone | 1977 | xc-ski.de A|N Skimarathon Team | 3. / D41 | 1:07:56.2 | 0:18:29.8 | 0:57:44.8 | 29 | ||
31 | diplom | 1746 | VOIGT Katrin | 1965 | PSV Zittau e.V. | 3. / D51 | 1:08:02.9 | 0:18:36.5 | 0:58:00.0 | 32 | ||
32 | diplom | 1744 | KATHRIN Freyer | 1960 | Pulsschlag Neuhausen | 1. / D56 | 1:08:27.9 | 0:19:01.5 | 0:57:52.0 | 31 | ||
33 | diplom | 1750 | SCHÄFER Julia | 2001 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 10. / J17 | 1:09:03.4 | 0:19:37.0 | 0:58:55.5 | 34 | ||
34 | diplom | 1882 | SZMEL Ewa | 1958 | Stacja Jakuszyce-Salomon | 2. / D56 | 1:09:07.7 | 0:19:41.3 | 0:58:40.2 | 33 | ||
35 | diplom | 1797 | WETTERLING Stephanie | 1964 | WSV Elbingerode | 4. / D51 | 1:09:18.2 | 0:19:51.8 | 0:58:59.2 | 35 | ||
36 | diplom | 1872 | GREßMANN Wiebke | 1995 | xc-ski.de Skimarathon-Team | 6. / D21 | 1:09:34.7 | 0:20:08.3 | 0:59:20.7 | 36 | ||
37 | diplom | 1802 | SCHIPPERS Vera | 1973 | SV Grün-Weiß Pirna | 4. / D41 | 1:12:09.4 | 0:22:43.0 | 1:01:21.5 | 37 | ||
38 | diplom | 1840 | SELTER Sabine | 1968 | TV Attendorn | 2. / D46 | 1:12:59.7 | 0:23:33.3 | 1:01:50.0 | 38 | ||
39 | diplom | 1880 | KOZLOVÁ Simona | 1990 | VSK Humanita Praha | 7. / D21 | 1:16:01.5 | 0:26:35.1 | 1:04:31.0 | 39 | ||
40 | diplom | 1853 | JĘDRUCH Marta | 1972 | AJ'S FENWICK'S Team | 3. / D46 | 1:16:16.5 | 0:26:50.1 | 1:05:02.7 | 40 | ||
41 | diplom | 1857 | BAUER Martina | 1977 | WSV Grafenau | 5. / D41 | 1:18:22.5 | 0:28:56.1 | 1:06:36.3 | 41 | ||
42 | diplom | 1852 | LIPPERT Luisa | 2000 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 11. / J17 | 1:20:12.5 | 0:30:46.1 | 1:06:42.5 | 42 | ||
43 | diplom | 1854 | OESTREICH Corina | 1964 | ATSV Gebirge/Gelobtland | 5. / D51 | 1:20:46.5 | 0:31:20.1 | 1:08:41.5 | 43 | ||
44 | diplom | 1666 | KAISER Monika | 1960 | Skiclub Saxonia | 3. / D56 | 1:21:24.7 | 0:31:58.3 | 1:09:23.3 | 46 | ||
45 | diplom | 1862 | GOERITZ Leonie | 2001 | SC Buntenbock | 12. / J17 | 1:21:53.7 | 0:32:27.3 | 1:10:06.8 | 47 | ||
46 | diplom | 1851 | STEINBÜGL Sabine | 1976 | --- | 6. / D41 | 1:22:10.5 | 0:32:44.1 | 1:08:51.8 | 45 | ||
47 | diplom | 1782 | CHALUPAR Angelica | 1954 | Vfl Buchloe | 2. / D61 | 1:22:26.3 | 0:32:59.9 | 1:08:49.8 | 44 | ||
48 | diplom | 1748 | NAUJOKAT Julia | 1999 | SG Klotzsche e.V. Abt. Ski | 5. / JunD | 1:23:06.5 | 0:33:40.1 | 1:10:58.5 | 48 | ||
49 | diplom | 1726 | PETERMANN Gundi | 1961 | TGV Schotten | 4. / D56 | 1:25:53.5 | 0:36:27.1 | 1:12:14.0 | 49 | ||
50 | diplom | 1734 | BARUZZO Michela | 1973 | --- | 7. / D41 | 1:26:35.5 | 0:37:09.1 | 1:13:17.8 | 50 | ||
51 | diplom | 1844 | KONSTANCZAK Sabina | 1962 | --- | 5. / D56 | 1:27:32.3 | 0:38:05.9 | 1:13:23.5 | 51 | ||
52 | diplom | 1763 | DIEMER Birgit | 1965 | TG48 Schweinfurt | 6. / D51 | 1:31:09.5 | 0:41:43.1 | 1:16:42.3 | 53 | ||
53 | diplom | 1869 | FREY Edith | 1953 | USC Atomic St. Leonhard | 3. / D61 | 1:31:09.5 | 0:41:43.1 | 1:16:31.8 | 52 | ||
54 | diplom | 1751 | WENGENMAYR Ulrike | 1968 | DJK Augsburg Hochzoll | 4. / D46 | 1:33:14.3 | 0:43:47.9 | 1:19:14.0 | 54 | ||
55 | diplom | 1847 | KRÜGER Melanie | 1986 | --- | 1. / D31 | 1:38:46.6 | 0:49:20.1 | 1:23:05.1 | 55 | ||
56 | diplom | 1753 | BEAUMONT Bernice | 1955 | Ski Club d'Agy | 4. / D61 | 1:42:27.6 | 0:53:01.2 | 1:26:50.3 | 56 | ||
57 | diplom | 1754 | GILL Elke | 1952 | SC Riesa | 1. / D66 | 1:52:06.8 | 1:02:40.4 | 1:34:35.8 | 57 | ||
58 | diplom | 1877 | KAJDAS Teresa | 1956 | --- | 5. / D61 | 1:53:45.8 | 1:04:19.4 | 1:37:32.1 | 58 | ||
--- | 1658 | MÄDLER Johanna | 1999 | TSV Retterode | . / JunD | DNS | --- | --- | --- | |||
--- | 1702 | DR. LEHNUNG Ute | 1971 | SV Grün-Weiß Pirna | . / D46 | DNS | --- | --- | --- | |||
--- | 1757 | WEBER Lena | 2001 | TSV Leuna e.V. | . / J17 | DNS | --- | --- | --- | |||
--- | 1765 | PEICK Kerstin | 1969 | TEV Fellbach | . / D46 | DNS | --- | --- | --- | |||
--- | 1850 | KRIJNEN Hilde | 1965 | --- | . / D51 | DNS | --- | --- | --- |