ČT Šumavský skimaraton - ČT Šumavský skatemaraton - FT

langlauf
DATUM :23.2.2019 ORT :Kvilda
ORGANISATOR : Fischer Ski klub Šumava

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Ergebnisse -
Loading...
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand 14km # 21.5km #
AUF DIE SEITE DARSTELLEN
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand 14km # 21.5km #
1 3005 Detail KALIVODA Tomáš CZE 1998 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 1. /  M19-29F 0:56:40.6 0:00:00.0 0:32:39.2 1 0:52:48.7 1
2 3249 Detail GRÄF Jakub CZE 1991 Dukla Liberec 2. /  M19-29F 0:56:55.8 0:00:15.2 0:32:40.0 2 0:52:56.4 2
3 3066 Detail ŠVEJDA Jakub CZE 2000 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 3. /  M19-29F 0:57:55.9 0:01:15.2 0:33:01.5 4 0:53:50.2 3
4 3004 Detail NOVOTNÝ Viktor CZE 1982 Rossignol racing team 1. /  M30-39F 0:57:58.6 0:01:18.0 0:32:40.0 3 0:54:02.4 4
5 3240 Detail HOFFMANN Peter GER 1989 sportcollection racing team 2. /  M30-39F 0:59:02.4 0:02:21.7 0:33:04.0 5 0:54:48.4 5
6 3064 Detail PAVLÁSEK Šimon CZE 2002 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 1. /  M18F 1:01:09.9 0:04:29.2 0:33:54.5 6 0:56:41.4 6
7 3006 Detail ZAJÍC Václav CZE 1979 Rossignol racing team 1. /  M40-49F 1:01:21.1 0:04:40.5 0:33:59.0 7 0:57:11.0 7
8 3051 Detail HUŠEK Martin CZE 1990 Mercedes-Benz Salomon Team 4. /  M19-29F 1:01:35.1 0:04:54.5 0:34:27.7 8 0:57:28.2 8
9 3245 Detail MÖLLINGER Peter GER 1970 SU Eidenberg 2. /  M40-49F 1:01:38.4 0:04:57.7 0:34:30.0 10 0:57:30.2 9
10 3093 Detail BERÁNEK Jan CZE 1972 USK CS Plzeň 3. /  M40-49F 1:01:39.4 0:04:58.7 0:34:33.2 12 0:57:30.4 10
11 3067 Detail TISCHLER Josef CZE 2000 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 5. /  M19-29F 1:01:44.3 0:05:03.7 0:34:29.5 9 0:57:49.2 13
12 3043 Detail KALAL Tomas CZE 1985 Žižkovský tygři 3. /  M30-39F 1:01:44.4 0:05:03.7 0:34:32.3 11 0:57:44.9 11
13 3176 Detail ŠKODA Jakub CZE 1988 Mercedes-Benz Salomon Atomic team 4. /  M30-39F 1:01:47.4 0:05:06.7 0:34:34.0 14 0:57:48.7 12
14 3007 Detail VANC Petr CZE 1970 Mercedes-Benz Salomon Team 4. /  M40-49F 1:02:06.1 0:05:25.5 0:34:58.0 17 0:57:57.4 14
15 3003 Detail ŠIMEK Pavel CZE 1980 OLFIN-CAR SKI TEAM 5. /  M30-39F 1:02:14.6 0:05:34.0 0:34:45.0 16 0:58:09.9 16
16 3068 Detail VACHUTA Matěj CZE 2000 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 6. /  M19-29F 1:02:15.4 0:05:34.7 0:34:33.8 13 0:58:02.7 15
17 3181 Detail LACIGA Radek CZE 1982 Zdravotník Praha 6. /  M30-39F 1:02:16.1 0:05:35.5 0:35:36.0 19 0:58:12.2 18
18 3292 Detail NAGY Josef CZE 2000 GLEDE Team 7. /  M19-29F 1:02:25.9 0:05:45.2 0:36:09.5 33 0:58:10.2 17
19 3069 Detail KADLEC Josef CZE 2002 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 2. /  M18F 1:02:46.6 0:06:06.0 0:34:44.3 15 0:58:23.4 19
20 3060 Detail MAŠEK Jan CZE 1978 Mercedes-Benz Salomon Team 5. /  M40-49F 1:03:20.1 0:06:39.5 0:35:35.5 18 0:59:01.7 21
21 3072 Detail HONSA Antonín CZE 2003 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 3. /  M18F 1:03:25.6 0:06:45.0 0:35:46.0 21 0:58:58.9 20
22 3074 Detail KALIVODA Lukáš CZE 2003 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 4. /  M18F 1:03:49.9 0:07:09.2 0:35:50.6 24 0:59:45.2 23
23 3077 Detail ŠOULA Oldřich CZE 1978 Skiklub Borová Lada 6. /  M40-49F 1:03:50.1 0:07:09.4 0:35:40.5 20 0:59:23.9 22
24 3075 Detail ŘEZNÍK Jan CZE 2003 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 5. /  M18F 1:03:57.6 0:07:17.0 0:35:57.5 26 0:59:45.7 24
25 3091 Detail REIFENMÜLLER Mario AUT 1965 TSU-Waldmark 1. /  M50-59F 1:04:08.6 0:07:28.0 0:35:50.6 24 0:59:47.9 25
26 3073 Detail TOMÁNEK Kryštof CZE 2003 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 6. /  M18F 1:04:14.6 0:07:34.0 0:36:01.0 28 0:59:56.9 28
27 3033 Detail SEMMLER Georg GER 1993 SV Großwaltersdorf 8. /  M19-29F 1:04:16.1 0:07:35.5 0:35:50.0 23 0:59:55.9 27
28 3297 Detail GABRIEL Carl GER 1997 SV Großwaltersdorf 9. /  M19-29F 1:04:18.1 0:07:37.5 0:35:48.0 22 0:59:54.4 26
29 3288 Detail PECHEK Jan CZE 1994 kola bakus 10. /  M19-29F 1:04:58.7 0:08:18.0 0:36:04.0 29 1:00:32.2 30
30 3085 Detail BRABEC Miroslav CZE 1967 BIKE BRDY 2. /  M50-59F 1:04:59.6 0:08:19.0 0:36:07.0 32 1:00:31.4 29
31 3030 Detail FUCHS-EISNER Klaus AUT 1964 SU-Böhmerwald 3. /  M50-59F 1:05:00.3 0:08:19.7 0:36:05.0 31 1:00:33.0 31
32 3170 Detail PICKA Matej CZE 1989 ACR 7935 7. /  M30-39F 1:05:49.1 0:09:08.5 0:37:18.0 34 1:01:25.7 32
33 3131 Detail WURST Milan CZE 1982 AČR 4423 8. /  M30-39F 1:05:53.1 0:09:12.5 0:37:32.3 38 1:01:26.9 33
34 3129 Detail SVIDER Oto CZE 1994 Žižkovský tygři 11. /  M19-29F 1:06:09.8 0:09:29.2 0:35:58.8 27 1:01:38.2 34
35 3167 Detail LEPKA Martin CZE 1985 Yellow House 9. /  M30-39F 1:06:32.9 0:09:52.2 0:37:21.5 36 1:01:58.2 35
36 3099 Detail MUŽÍČEK Pavel CZE 1984 TTT & Česká spořitelna MTB Hobby 10. /  M30-39F 1:06:52.4 0:10:11.7 0:37:39.8 40 1:02:24.9 36
37 3199 Detail JANDA David CZE 1987 Harfa sport Praha 11. /  M30-39F 1:06:52.6 0:10:12.0 0:37:38.3 39 1:02:30.2 37
38 3034 Detail MRÁZ Pavel CZE 1976 TJ Slovan Praha Zdravotník 7. /  M40-49F 1:07:05.4 0:10:24.7 0:37:29.3 37 1:02:34.7 38
39 3092 Detail KOUŘÍK Pavel CZE 1993 TJ Sokol Díly 12. /  M19-29F 1:07:28.6 0:10:48.0 0:37:51.3 43 1:03:04.2 41
40 3040 Detail SAJDL Martin CZE 1981 Žižkovský tygři 12. /  M30-39F 1:07:33.6 0:10:53.0 0:36:04.0 30 1:02:44.3 39
41 3002 Detail SCHMALOR Antonius GER 1988 SAUERLAND SKI TEAM 13. /  M30-39F 1:07:36.9 0:10:56.2 0:37:48.0 42 1:03:16.4 43
42 3011 Detail BARTŮNĚK Michal CZE 1993 AČR 13. /  M19-29F 1:07:40.9 0:11:00.3 0:37:46.0 41 1:03:00.2 40
43 3055 Detail GAHLEITNER Markus AUT 1973 Union Oepping 8. /  M40-49F 1:07:54.9 0:11:14.3 0:38:01.0 45 1:03:15.2 42
44 3014 Detail GLADIŠ Daniel CZE 1968 Vltava Fund Ski Team 4. /  M50-59F 1:08:03.6 0:11:23.0 0:37:55.3 44 1:03:28.2 44
45 3285 Detail BAUER Gerhard GER 1968 DJK Falkenberg 5. /  M50-59F 1:08:26.1 0:11:45.5 0:38:32.0 46 1:03:55.2 45
46 3057 Detail VONDRAŠ Petr CZE 1970 Fischer Ski Klub Šumava Vimperk 9. /  M40-49F 1:08:29.1 0:11:48.5 0:38:37.3 47 1:03:56.2 46
47 3056 Detail MOLVA František CZE 1994 ACR 5153 14. /  M19-29F 1:08:45.4 0:12:04.7 0:37:19.0 35 1:03:56.7 47
48 3235 Detail SIMEK Pavel CZE 1971 PRAHA 10. /  M40-49F 1:09:17.9 0:12:37.3 0:38:51.5 48 1:04:37.7 48
49 3178 Detail NEKVINDA Alexandr CZE 1987 --- 14. /  M30-39F 1:09:55.6 0:13:15.0 0:39:20.8 51 1:05:11.2 50
50 3059 Detail PACHOLÍK Jan CZE 1980 Roprachtice 15. /  M30-39F 1:09:58.4 0:13:17.8 0:39:23.3 53 1:05:14.4 51
51 3208 Detail VYSKOČIL David CZE 2001 Fischer Ski klub Šumava Vimperk 7. /  M18F 1:10:10.9 0:13:30.3 0:39:31.3 56 1:05:10.5 49
52 3193 Detail JUREČEK Vítězslav SVK 1986 BŠK Banská Bystrica 16. /  M30-39F 1:10:33.1 0:13:52.5 0:39:18.5 50 1:06:01.2 53
53 3293 Detail ZIKMUND Zdeněk CZE 1967 GLEDE Team 6. /  M50-59F 1:10:35.4 0:13:54.8 0:39:21.0 52 1:05:43.7 52
54 3226 Detail GIAVEDON Marco ITA 1999 sci club panorama 15. /  M19-29F 1:11:03.7 0:14:23.0 0:39:16.0 49 1:06:17.4 54
55 3138 Detail NOVOTNÝ Jan CZE 1978 TTT 11. /  M40-49F 1:11:08.2 0:14:27.5 0:39:42.8 58 1:06:23.4 55
56 3195 Detail TOMAN Jan CZE 2002 Tomani 8. /  M18F 1:11:28.7 0:14:48.0 0:40:33.8 65 1:06:36.2 56
57 3088 Detail KAŠPAR Jan CZE 1971 VSK Elekto ČVUT Praha 12. /  M40-49F 1:11:38.4 0:14:57.8 0:39:26.0 54 1:06:38.9 57
58 3211 Detail HOLÝ Adam CZE 1984 CRAFT Team 17. /  M30-39F 1:11:43.7 0:15:03.0 0:41:18.3 71 1:07:16.2 62
59 3115 Detail BÍBA Jan CZE 1976 STRABAG a.s. 13. /  M40-49F 1:11:48.9 0:15:08.2 0:39:55.0 60 1:06:46.7 58
60 3256 Detail MAREŠ Jiří CZE 1973 Silvini Madshus team 14. /  M40-49F 1:11:50.9 0:15:10.3 0:40:10.5 63 1:07:03.7 60
61 3086 Detail ČERVENÝ Daniel CZE 1999 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 16. /  M19-29F 1:11:51.6 0:15:11.0 0:40:12.3 64 1:07:00.5 59
62 3050 Detail ROZKOŠNÝ Michal CZE 1978 KB Blansko 15. /  M40-49F 1:12:03.4 0:15:22.8 0:40:08.8 62 1:07:04.7 61
63 3038 Detail HASELBÖCK Alfred AUT 1981 Union ÖPPING 18. /  M30-39F 1:12:11.9 0:15:31.3 0:39:54.0 59 1:07:27.9 63
64 3039 Detail PAVEL Lukáš CZE 1969 Hlásná Třebaň 7. /  M50-59F 1:12:26.1 0:15:45.5 0:39:28.0 55 1:07:29.9 64
65 3042 Detail KINDL Robert CZE 1972 XCSPORT.cz Ski Open Team 16. /  M40-49F 1:12:32.4 0:15:51.8 0:39:39.8 57 1:07:46.5 65
66 3094 Detail KUČERA Michal CZE 1992 --- 17. /  M19-29F 1:12:56.9 0:16:16.3 0:39:59.8 61 1:08:22.4 66
67 3212 Detail ZÍMA Jakub CZE 1989 Čtvrteční klub 19. /  M30-39F 1:13:08.7 0:16:28.0 0:40:56.8 68 1:08:23.7 67
68 3001 Detail PRIBÍK Jiří CZE 1950 Tatran Železná Ruda 1. /  M60+F 1:13:31.4 0:16:50.8 0:40:54.3 67 1:08:24.7 68
69 3298 Detail HUDECEK Jan CZE 1991 VK Blesk 18. /  M19-29F 1:13:35.4 0:16:54.8 0:40:51.5 66 1:08:50.5 71
70 3232 Detail MUDRAK Stanislav CZE 1967 TJ SLOVAN LUHAČOVICE 8. /  M50-59F 1:13:35.4 0:16:54.8 0:41:17.8 70 1:08:43.0 69
71 3155 Detail LUDVÍK Jan CZE 1975 BK Nezmar CB 17. /  M40-49F 1:13:51.4 0:17:10.8 0:41:20.8 72 1:08:46.5 70
72 3063 Detail HOLOUBEK Jakub CZE 2002 Fischer Ski kub Šumava Vimperk 9. /  M18F 1:14:04.4 0:17:23.8 0:41:33.0 75 1:09:09.5 73
73 3242 Detail KERVITCER Jan CZE 1978 Kerteam 18. /  M40-49F 1:14:05.2 0:17:24.5 0:41:30.8 74 1:09:09.0 72
74 3078 Detail JECKEL Klaus GER 1965 WSV Schwoich 9. /  M50-59F 1:14:21.7 0:17:41.0 0:41:35.5 76 1:09:19.2 74
75 3241 Detail KUCERA Jiri CZE 1998 TJ Roprachtice 19. /  M19-29F 1:14:30.2 0:17:49.5 0:41:43.0 78 1:09:37.5 75
76 3113 Detail CAPOUŠEK Miroslav CZE 1970 3D Fitness Race Team 19. /  M40-49F 1:14:37.2 0:17:56.5 0:41:36.8 77 1:09:52.0 76
77 3141 Detail SVOBODA Miloslav CZE 1975 TJ SOKOL SENOHRABY 20. /  M40-49F 1:14:38.2 0:17:57.5 0:41:47.5 79 1:09:52.5 77
78 3018 Detail DVOŘÁK Roman CZE 1972 --- 21. /  M40-49F 1:15:01.9 0:18:21.3 0:41:26.3 73 1:10:03.0 78
79 3151 Detail HASENÖHRL Petr CZE 1992 TJ Sokol Hartmanice 20. /  M19-29F 1:15:23.4 0:18:42.7 0:42:16.3 82 1:10:26.2 79
80 3027 Detail KOLÁŘ Martin CZE 1980 Trisk České Budějovice 20. /  M30-39F 1:15:35.2 0:18:54.5 0:42:16.8 83 1:10:31.2 81
81 3291 Detail BERCHA Šimon CZE 1977 TJ Sokol Vráž 22. /  M40-49F 1:15:36.9 0:18:56.3 0:41:53.3 80 1:10:44.7 82
82 3210 Detail BUCHÁLEK Darek CZE 1984 CRAFT Team 21. /  M30-39F 1:15:37.4 0:18:56.7 0:41:17.8 69 1:10:56.2 83
83 3061 Detail TENGLER Karel CZE 1957 Ski nordic Mariánské Lázně 2. /  M60+F 1:15:44.4 0:19:03.7 0:42:31.3 84 1:10:27.2 80
84 3246 Detail VÍTŮ Josef CZE 1995 Eurofoam Sport Team 21. /  M19-29F 1:16:46.1 0:20:05.5 0:42:59.3 85 1:11:53.7 85
85 3247 Detail ŠTĚPÁNEK Libor CZE 1968 Uniqa MTB Jihlava 10. /  M50-59F 1:16:46.2 0:20:05.5 0:43:47.8 93 1:12:02.7 88
86 3049 Detail BRYNDA Jakub CZE 1980 Kerteam 22. /  M30-39F 1:16:47.7 0:20:07.0 0:42:12.8 81 1:11:35.0 84
87 3265 Detail KOCI Mikulas CZE 2002 --- 10. /  M18F 1:16:58.9 0:20:18.3 0:43:44.0 91 1:11:59.0 87
88 3259 Detail ZELLER Zbyněk CZE 1955 ČSK VYSOKÉ NAD JIZEROU 3. /  M60+F 1:17:15.4 0:20:34.8 0:43:14.0 86 1:12:10.2 89
89 3024 Detail ZEISEL Viktor CZE 1985 --- 23. /  M30-39F 1:17:53.2 0:21:12.5 0:43:23.5 87 1:12:52.2 90
90 3134 Detail BLAŽEK Jan CZE 1984 Rychle z Michle 24. /  M30-39F 1:18:01.1 0:21:20.5 0:44:17.8 99 1:12:55.2 91
91 3258 Detail MICHÁLEK Jakub CZE 1991 Ski Club Šamonix 22. /  M19-29F 1:18:07.2 0:21:26.5 0:43:45.0 92 1:13:00.5 92
92 3031 Detail POUPA Petr CZE 1982 Koa Squad 25. /  M30-39F 1:18:08.2 0:21:27.6 0:43:41.0 88 1:13:14.2 96
93 3214 Detail PROCHÁZKA Jiří CZE 1996 Atletika Klatovy 23. /  M19-29F 1:18:10.1 0:21:29.5 0:43:59.5 95 1:13:01.5 93
94 3290 Detail HRDLIČKA Marcel CZE 1972 --- 23. /  M40-49F 1:18:11.4 0:21:30.8 0:44:05.0 97 1:13:13.0 95
95 3127 Detail FREMUT Ludvík CZE 1970 --- 24. /  M40-49F 1:18:18.2 0:21:37.5 0:44:03.0 96 1:13:07.0 94
96 3037 Detail SMETANKA Aleš CZE 1976 Ski Team Jinočany 25. /  M40-49F 1:18:27.0 0:21:46.3 0:44:12.8 98 1:13:23.0 97
97 3260 Detail SCHILAY Fabian GER 1987 Nordic Eisbár Team 26. /  M30-39F 1:18:32.9 0:21:52.3 0:44:19.0 100 1:11:58.5 86
98 3054 Detail LACIGA Zdeněk CZE 1952 TJ Slovan Praha Zdravotník 4. /  M60+F 1:18:43.2 0:22:02.5 0:44:34.5 105 1:13:42.7 100
99 3029 Detail STEHLÍK Petr CZE 1977 RAJEC 100% TREK 26. /  M40-49F 1:18:44.7 0:22:04.0 0:43:50.8 94 1:13:28.0 98
100 3102 Detail KOSHEWNIKOW Igor GER 1963 Ski und Bike Deggendorf 11. /  M50-59F 1:19:01.2 0:22:20.5 0:43:42.8 89 1:13:40.5 99