XXXVII. Šumavský skimaraton TV NOVA 2022 - XXXVII. Šumavský skimaraton TV NOVA - Saturday

langlauf
DATUM :26 - 27.2.2022 ORT :Kvilda
ORGANISATOR : SkiKlub Šumava INTERNETSEITEN :www.skimaraton.cz/main.aspx?lng=cz

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Ergebnisse -
Loading...
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand 4 km # 14 km # 22 km # 26 km # 36 km # 44 km #
AUF DIE SEITE DARSTELLEN
Rang Bib Name Nat. Jahr Verein Kategorie Zeit Rückstand 4 km # 14 km # 22 km # 26 km # 36 km # 44 km #
1 2092 Detail STOCEK Fabian CZE 1994 Vltava Fund Ski Team 1. /  M19-29F 2:14:52.1 0:00:00.0 09:03.6 3 0:37:55.9 1 1:00:26.1 1 1:16:06.8 1 1:45:44.8 1 2:09:51.5 1
2 2003 Detail POLÁŠEK Jan Ferdinand CZE 1988 VSK MFF UK 1. /  M30-39F 2:19:04.6 0:04:12.4 09:00.5 1 0:38:01.4 3 1:02:28.4 3 1:17:48.3 3 1:48:25.3 2 2:13:51.5 2
3 2002 Detail WEISHÄUPL Andreas GER 1992 Adidas XCS Team 2. /  M30-39F 2:20:54.6 0:06:02.4 09:02.8 2 0:37:58.2 2 1:01:44.9 2 1:17:26.5 2 1:48:56.1 3 2:15:28.5 3
4 2001 Detail KRISTEJN Lukáš CZE 1989 SK ROSSIGNOL TEAM PUSTEVNY 3. /  M30-39F 2:26:08.2 0:11:16.1 09:05.5 4 0:38:02.4 4 1:03:10.9 4 1:19:14.5 4 1:52:35.1 4 2:20:24.3 4
5 2005 Detail MARHOUN Petr CZE 1981 VSK MFF UK 1. /  M40-49F 2:26:24.3 0:11:32.2 09:09.1 7 0:39:46.4 7 1:06:05.9 9 1:22:20.3 10 1:54:20.6 5 2:20:44.3 5
6 2093 Detail KEPLINGER Markus AUT 1981 --- 2. /  M40-49F 2:28:04.9 0:13:12.7 09:05.8 5 0:39:46.4 6 1:06:05.4 8 1:22:16.5 8 1:54:44.9 7 2:22:38.1 7
7 2065 Detail GASCHE Christoph SUI 1986 SC Obergoms 4. /  M30-39F 2:28:15.1 0:13:23.0 09:07.5 6 0:38:19.4 5 1:04:20.6 5 1:21:27.5 5 1:54:43.6 6 2:22:37.1 6
8 2009 Detail FIEDLER Marcel GER 1997 WSV Eppenschlag 2. /  M19-29F 2:28:23.4 0:13:31.2 09:09.6 8 0:39:46.9 8 1:05:23.4 6 1:22:01.3 6 1:56:07.6 9 2:23:02.1 9
9 2039 Detail KRAUTLOHER Simon GER 1993 --- 3. /  M19-29F 2:28:29.1 0:13:37.0 09:43.6 11 0:40:19.7 10 1:06:06.9 10 1:22:19.5 9 --- --- 2:23:01.3 8
10 2043 Detail ANGST Wolfgang GER 1969 TG Schömberg 1. /  M50-59F 2:30:12.0 0:15:19.9 09:47.1 14 0:40:48.4 12 1:07:17.9 12 1:23:48.6 15 1:57:05.4 10 2:24:27.1 10
11 2018 Detail KLÍMA Jan CZE 1982 LK Jasan Aš 3. /  M40-49F 2:30:20.9 0:15:28.7 09:48.5 15 0:40:55.7 15 1:07:19.9 14 1:23:46.3 13 1:57:11.6 12 2:24:30.8 11
12 2010 Detail JIRÁK Jan CZE 1978 Olfin Car Skilauf team 4. /  M40-49F 2:30:37.1 0:15:44.9 09:44.8 12 0:40:51.4 14 1:07:14.9 11 1:23:43.0 11 1:57:08.1 11 2:24:54.3 12
13 2004 Detail ŠIMEK Pavel CZE 1980 OLFIN-CAR SKI TEAM 5. /  M40-49F 2:31:34.0 0:16:41.8 09:10.8 9 0:39:56.4 9 1:06:04.4 7 1:22:16.0 7 1:55:51.1 8 2:25:06.3 13
14 2073 Detail VACEK Jan CZE 2000 SPORTICUS team 4. /  M19-29F 2:33:42.1 0:18:49.9 10:17.3 19 0:43:01.2 19 1:10:13.9 18 1:27:17.8 18 2:00:42.1 15 2:27:48.1 14
15 2042 Detail PROELL Walter AUT 1971 SU Böhmerwald 2. /  M50-59F 2:35:38.8 0:20:46.7 10:19.6 20 0:43:01.4 20 1:10:18.2 19 1:27:21.0 19 2:01:11.4 17 2:29:45.3 16
16 2006 Detail KÁLAL Tomáš CZE 1985 Žižkovský tygři 5. /  M30-39F 2:35:39.8 0:20:47.7 09:41.3 10 0:40:57.9 16 1:08:06.4 16 1:25:22.5 16 2:00:08.1 14 2:29:44.3 15
17 2007 Detail RUPNIK Marko SLO 1968 TSK Nanos 3. /  M50-59F 2:37:46.7 0:22:54.5 09:46.6 13 0:40:50.2 13 1:07:36.2 15 1:23:44.8 12 2:01:07.4 16 2:31:37.3 17
18 2075 Detail LANE Meg USA 1995 endless local Nordic Team 1. /  W19-29F 2:38:23.6 0:23:31.4 10:20.6 21 0:43:15.4 21 1:10:24.1 20 1:27:21.8 20 2:02:12.1 18 2:32:01.6 18
19 2055 Detail MARSCHALL Philipp GER 1988 Rhöner WSV 6. /  M30-39F 2:38:53.6 0:24:01.4 09:57.1 18 0:40:47.7 11 1:07:19.1 13 1:23:48.3 14 1:59:22.9 13 2:32:26.3 19
20 2008 Detail PAVLÍK Tomáš CZE 1987 SK Rover Praha 7. /  M30-39F 2:41:35.5 0:26:43.4 09:54.0 17 0:41:56.7 17 1:08:50.9 17 1:26:14.3 17 2:04:00.4 19 2:35:16.8 20
21 2011 Detail MEDVED Peter SLO 1975 TSK Rogla 6. /  M40-49F 2:42:05.5 0:27:13.4 09:53.3 16 0:43:34.9 23 1:11:29.7 23 1:28:44.0 22 2:05:28.9 20 2:35:59.4 21
22 2017 Detail MRÁZ Antonín CZE 1972 VSK Elektro 4. /  M50-59F 2:42:12.5 0:27:20.3 10:23.9 24 0:43:30.4 22 1:11:28.9 22 1:28:28.8 21 2:05:31.6 21 2:36:22.3 22
23 2077 Detail LIBRE Kuba CZE 1974 SK Lajdáček 7. /  M40-49F 2:43:52.3 0:29:00.1 10:58.0 31 0:44:44.9 31 1:13:13.2 26 1:31:08.8 25 2:07:57.4 22 2:37:51.6 23
24 2014 Detail MINAR Jan CZE 1981 --- 8. /  M40-49F 2:44:59.8 0:30:07.6 10:35.3 26 0:44:39.7 29 1:13:20.2 28 1:31:09.6 27 2:08:07.9 23 2:38:51.1 24
25 2012 Detail POHL Miloslav CZE 1981 SKP Nymburk 9. /  M40-49F 2:46:26.8 0:31:34.6 10:45.1 30 0:43:56.7 24 1:12:37.2 24 1:30:37.0 24 2:08:22.9 24 2:40:26.6 25
26 2027 Detail JANOUŠEK Petr CZE 1984 LK Škoda Plzeň 8. /  M30-39F 2:47:54.0 0:33:01.8 10:22.6 23 0:44:30.9 28 1:13:51.4 31 1:32:06.4 29 2:09:31.4 25 2:41:30.4 26
27 2083 Detail LUKEŠ Vratislav CZE 1984 Prazdroj Plzeň 9. /  M30-39F 2:48:44.3 0:33:52.1 10:43.3 28 0:44:08.4 25 1:13:13.9 27 1:31:09.6 26 2:10:33.4 27 2:43:08.9 28
28 2032 Detail MATĚJŮ Jakub CZE 1985 SK ČNB 10. /  M30-39F 2:49:11.3 0:34:19.1 11:02.6 33 0:45:57.4 34 1:15:15.2 32 1:33:55.1 32 2:11:56.4 29 2:43:16.9 29
29 2080 Detail ANWAND Tino GER 1979 Traktor Albernau 10. /  M40-49F 2:49:27.3 0:34:35.1 11:01.3 32 0:44:40.9 30 1:13:12.2 25 1:31:14.3 28 2:10:38.1 28 2:43:06.6 27
30 2087 Detail BARTOŠ Vitězslav CZE 1958 Ski klub Vintířov 1. /  M60+F 2:49:43.5 0:34:51.3 11:22.1 45 0:45:55.7 33 1:15:40.4 33 1:34:10.8 34 2:12:16.9 30 2:43:32.1 30
31 2028 Detail HOSNEDL Marek CZE 1991 Café racers 11. /  M30-39F 2:50:00.3 0:35:08.1 10:25.6 25 0:44:29.9 27 1:13:40.9 30 1:32:06.6 30 2:10:28.9 26 2:43:47.4 31
32 2015 Detail VYSKOČIL Pavel CZE 1976 SKI Vimperk 11. /  M40-49F 2:51:07.4 0:36:15.2 10:21.6 22 0:42:59.2 18 1:10:58.7 21 1:28:56.3 23 2:12:19.4 31 2:45:14.1 32
33 2026 Detail NOVOTNÝ Jiří CZE 1960 --- 2. /  M60+F 2:53:22.7 0:38:30.6 11:04.8 34 0:46:04.7 35 1:16:09.2 37 1:34:26.6 37 2:13:46.3 32 2:47:22.4 33
34 2029 Detail POKORNÝ Marek CZE 1976 SK Oslov 12. /  M40-49F 2:53:39.7 0:38:47.6 11:07.8 37 0:46:10.7 39 1:15:43.7 35 1:34:22.3 36 2:14:09.9 35 2:47:38.4 35
35 2052 Detail OPOLECKÝ Martin CZE 1984 --- 12. /  M30-39F 2:53:41.7 0:38:49.5 11:20.6 44 0:46:05.2 36 1:15:41.5 34 1:34:22.3 35 2:13:53.9 34 2:47:37.9 34
36 2022 Detail PAVEL Jan CZE 1969 Hlásná Třebaň 5. /  M50-59F 2:53:42.2 0:38:50.1 11:19.1 42 0:46:58.2 40 1:17:22.4 39 1:36:13.2 40 2:15:30.7 37 2:47:49.6 36
37 2090 Detail RATHBAUER Joachim AUT 1959 SV Gallneukirchen 3. /  M60+F 2:53:45.7 0:38:53.6 11:33.3 50 0:47:52.4 44 1:17:50.2 41 1:36:13.2 40 2:15:31.2 38 2:47:51.4 37
38 2084 Detail ZOLD Štefan CZE 1962 Ski Team Vintířov 4. /  M60+F 2:54:29.2 0:39:37.1 11:43.8 52 0:48:02.4 47 1:18:31.7 46 1:37:00.4 42 2:16:10.2 39 2:48:12.4 38
39 2095 Detail JIŘÍ Kříž CZE 1973 --- 13. /  M40-49F 2:55:56.5 0:41:04.3 10:43.8 29 0:45:50.4 32 1:16:10.7 38 1:34:28.6 38 2:13:53.2 33 2:49:46.9 39
40 2086 Detail PELC Vít CZE 1962 ToiToi cykloklub Slaný 5. /  M60+F 2:57:29.7 0:42:37.6 11:06.3 36 0:46:09.2 37 1:17:23.2 40 1:36:13.2 39 2:17:25.9 41 2:51:20.1 40
41 2016 Detail COUFAL Bohumil CZE 1971 HO Obora 6. /  M50-59F 2:58:04.7 0:43:12.5 11:09.3 38 0:46:09.2 37 1:15:43.7 36 1:34:04.6 33 2:16:35.7 40 2:52:00.6 41
42 2021 Detail BLAŽEK Jiří CZE 1961 Ski nordic Mariánské lázně 6. /  M60+F 2:59:53.2 0:45:01.0 11:05.6 35 0:47:02.4 42 1:18:28.2 45 1:37:52.3 46 2:19:26.9 42 2:54:03.4 45
43 2019 Detail KOZÁK Petr CZE 1965 SK ČNB 7. /  M50-59F 2:59:54.9 0:45:02.8 11:29.6 48 0:47:57.9 46 1:18:17.4 43 1:37:26.3 45 2:19:49.2 45 2:53:53.4 42
44 2081 Detail DUERR Michael GER 1975 SV Grünbach 14. /  M40-49F 3:00:05.4 0:45:13.2 11:22.8 46 0:48:03.7 48 1:19:25.7 48 1:38:12.8 47 2:19:37.9 43 2:53:56.6 43
45 2096 Detail JURÁŇ Karel CZE 1974 --- 15. /  M40-49F 3:00:27.4 0:45:35.3 11:13.3 39 0:47:54.7 45 1:19:30.4 49 1:39:05.1 48 2:21:08.4 48 2:54:35.6 48
46 2078 Detail SYKORA Petr CZE 1974 --- 16. /  M40-49F 3:00:31.4 0:45:39.3 12:07.3 59 0:48:40.9 52 1:19:24.2 47 1:39:07.6 49 2:20:14.4 46 2:54:02.4 44
47 2069 Detail DUDOVÁ Karolína CZE 1984 Atomic Salomon team 1. /  W30-39F 3:00:48.4 0:45:56.2 12:15.8 65 0:49:07.9 56 1:20:39.7 52 1:40:03.3 50 2:21:08.2 47 2:54:34.6 47
48 2094 Detail PAVLIK Matous CZE 1988 VSK Humanita Praha 13. /  M30-39F 3:00:57.2 0:46:05.0 10:38.8 27 0:44:17.4 26 1:13:39.2 29 1:32:17.6 31 2:14:14.2 36 2:54:28.9 46
49 2057 Detail KUCIÁN Martin CZE 1992 Splašenej lenochod 14. /  M30-39F 3:02:58.3 0:48:06.1 11:31.3 49 0:47:41.4 43 1:18:19.4 44 1:37:25.6 44 2:19:45.2 44 2:56:38.1 49
50 2030 Detail SCULTÉTY Márton HUN 1982 --- 17. /  M40-49F 3:03:53.4 0:49:01.2 12:17.1 67 0:49:42.7 61 1:21:13.9 53 1:41:39.3 54 2:22:48.4 50 2:57:10.9 51
51 2044 Detail FÖRSTER Basilia ITA 1980 xc-ski.de AIN Skimarathon Team 1. /  W40-49F 3:04:21.8 0:49:29.6 12:23.8 68 0:50:22.4 63 1:22:01.7 57 1:41:41.1 55 2:22:43.9 49 2:57:02.1 50
52 2033 Detail ŽÁKOVEC Pavel CZE 1966 Sokol Kolinec 8. /  M50-59F 3:06:02.9 0:51:10.7 11:26.6 47 0:48:56.2 54 1:21:42.2 55 1:41:42.3 56 2:24:13.7 52 2:59:31.6 52
53 2047 Detail HOUDEK Vladimir CZE 1979 2V BIKERS 18. /  M40-49F 3:06:22.4 0:51:30.2 12:10.6 62 0:50:44.4 65 1:24:07.7 66 1:43:50.4 64 2:25:43.4 58 3:00:02.6 54
54 2031 Detail BABKA Miklos HUN 1977 TeamTriTrend 19. /  M40-49F 3:06:36.1 0:51:44.0 11:48.1 54 0:48:22.7 50 1:20:19.9 51 1:40:07.6 51 2:23:15.2 51 2:59:39.9 53
55 2064 Detail KALOUS Martin CZE 1982 --- 20. /  M40-49F 3:06:58.1 0:52:06.0 11:55.1 56 0:48:52.9 53 1:21:31.4 54 1:41:26.1 53 2:25:22.2 55 3:01:12.4 59
56 2062 Detail PROCHÁZKA Jan CZE 1993 Třeštice 5. /  M19-29F 3:06:59.6 0:52:07.4 11:46.1 53 0:49:08.2 57 1:22:02.7 58 1:43:41.3 60 2:25:39.9 57 3:00:42.4 55
57 2070 Detail WENZEL Alexander GER 1975 TSV Nittenau 21. /  M40-49F 3:07:06.1 0:52:13.9 12:16.1 66 0:51:03.2 69 1:24:16.4 69 1:44:25.6 65 2:27:58.7 61 3:00:51.4 58
58 2066 Detail HAVLÍČEK František CZE 1976 Rübezahl 22. /  M40-49F 3:07:11.1 0:52:18.9 12:25.8 70 0:51:38.7 70 1:24:06.2 65 1:43:41.3 60 2:26:02.2 59 3:00:42.6 56
59 2035 Detail FÖRSTER Michael GER 1976 xc-ski.de AIN Skimarathon Team 23. /  M40-49F 3:07:13.9 0:52:21.7 11:53.6 55 0:49:35.7 60 1:22:18.7 59 1:42:12.3 57 2:25:21.7 54 3:00:48.9 57
60 2091 Detail SCHROEGENDORFER Kurt AUT 1962 Trirun Linz 7. /  M60+F 3:07:44.9 0:52:52.7 12:28.6 72 0:50:52.2 67 1:23:30.7 61 1:43:49.9 63 2:26:25.9 60 3:01:23.6 60
61 2024 Detail SKLEPNÍK Jiří CZE 1969 Nehvizdy 9. /  M50-59F 3:09:24.1 0:54:31.9 11:35.6 51 0:49:33.9 59 1:22:47.7 60 1:42:28.3 58 2:25:28.9 56 3:03:00.2 61
62 2072 Detail SCHWENK Hartmut GER 1963 RSF ALBbeat 10. /  M50-59F 3:10:55.0 0:56:02.8 12:24.8 69 0:51:41.0 71 1:25:12.7 71 1:45:20.8 70 2:28:21.7 63 3:04:45.9 62
63 2037 Detail FERRARI Stefano ITA 1988 Lempäälän Kisa 15. /  M30-39F 3:11:01.1 0:56:08.9 11:16.8 41 0:47:01.2 41 1:17:53.7 42 1:37:01.8 43 2:24:21.7 53 3:04:49.7 63
64 2059 Detail WENDLER Viktor CZE 1976 UWG Plzeň 24. /  M40-49F 3:11:09.3 0:56:17.1 13:02.6 77 0:52:56.7 76 1:26:58.2 77 1:47:36.3 75 2:29:56.7 65 3:04:52.9 64
65 2074 Detail CAUDR Vít CZE 1981 --- 25. /  M40-49F 3:11:25.8 0:56:33.7 12:59.8 76 0:52:15.0 73 1:25:31.7 72 1:45:52.7 71 2:29:44.2 64 3:05:16.7 66
66 2040 Detail SEIBERT Harald AUT 1965 SV Gallneukirchen 11. /  M50-59F 3:12:35.8 0:57:43.7 13:08.1 80 0:53:19.0 79 1:27:08.9 78 1:47:29.4 73 2:29:59.2 66 3:05:14.9 65
67 2038 Detail FENZL Harald AUT 1967 SV Ibiza 12. /  M50-59F 3:12:37.3 0:57:45.2 12:28.3 71 0:50:51.2 66 1:24:14.9 68 1:45:00.8 67 2:30:25.0 68 3:05:16.7 67
68 2036 Detail MICHEL Eduard GER 1982 --- 26. /  M40-49F 3:14:12.3 0:59:20.2 11:19.8 43 0:49:00.9 55 1:23:33.7 62 1:43:42.8 62 2:27:58.7 61 3:07:27.4 68
69 2071 Detail TUMA Jiří CZE 1983 CK Šukačka 16. /  M30-39F 3:14:31.8 0:59:39.6 12:09.8 61 0:49:22.2 58 1:21:48.7 56 1:43:03.8 59 2:30:38.0 69 3:08:13.2 69
70 2067 Detail SAJNER David CZE 1980 KOA 27. /  M40-49F 3:14:56.5 1:00:04.3 12:06.1 58 0:50:40.7 64 1:24:14.7 67 1:45:03.3 68 2:30:13.0 67 3:08:22.7 70
71 2061 Detail RYBÁČEK Miroslav CZE 1987 Plošiny Rybáček team 17. /  M30-39F 3:18:01.5 1:03:09.4 13:05.3 79 0:53:14.0 77 1:26:57.4 76 1:47:39.1 76 2:32:51.5 70 3:10:32.4 71
72 2068 Detail ŽUFAN Martin CZE 1983 LK Škoda Plzeň 18. /  M30-39F 3:20:06.5 1:05:14.4 11:16.8 40 0:48:20.2 49 1:24:01.9 64 1:45:20.1 69 2:35:34.2 72 3:14:02.2 73
73 2054 Detail HÖFER Andre GER 1969 Laufsport Triptis 13. /  M50-59F 3:20:26.1 1:05:34.0 13:04.3 78 0:52:51.7 75 1:26:53.9 75 1:48:07.1 78 2:34:07.5 71 3:13:13.4 72
74 2046 Detail OPLATEK Eduard CZE 1975 SK ČNB 28. /  M40-49F 3:21:02.7 1:06:10.5 12:49.3 74 0:52:18.2 74 1:26:53.2 74 1:48:02.6 77 2:36:02.5 74 3:14:26.9 74
75 2034 Detail ČERNÝ Libor CZE 1969 MLOK Mariánské Lázně 14. /  M50-59F 3:21:06.4 1:06:14.3 12:02.8 57 0:53:23.2 80 1:27:43.2 79 1:49:07.9 79 2:36:45.0 75 3:14:31.2 75
76 2060 Detail SLUNEČKO Jindřich CZE 1998 Žižkovští tygři 6. /  M19-29F 3:21:18.9 1:06:26.7 12:11.8 63 0:51:00.4 68 1:24:35.9 70 1:44:57.8 66 2:37:26.2 77 3:15:17.9 77
77 2079 Detail SCHMIDT Karsten GER 1980 Traktor Albernau 29. /  M40-49F 3:21:31.7 1:06:39.5 12:14.1 64 0:50:05.9 62 1:23:44.2 63 1:45:56.9 72 2:35:51.5 73 3:14:35.2 76
78 2045 Detail MÜLLER-KOREN Markus AUT 1977 Sportunion Rosenbach 30. /  M40-49F 3:23:48.6 1:08:56.5 12:42.6 73 0:52:04.3 72 1:26:46.9 73 1:47:34.4 74 2:37:05.0 76 3:17:22.7 78
79 2082 Detail HAMMER Stefan GER 1975 --- 31. /  M40-49F 3:29:43.4 1:14:51.2 12:09.6 60 0:48:29.9 51 1:19:31.4 50 1:40:43.3 52 2:39:53.0 78 3:22:47.2 79
80 2063 Detail PATI NAGY Attila HUN 1964 --- 15. /  M50-59F 3:33:11.1 1:18:18.9 12:58.8 75 0:53:17.0 78 1:30:13.9 80 1:53:07.9 80 2:43:13.5 79 3:25:36.5 80
81 2051 Detail BORSÍKOVÁ Ludmila CZE 1988 Lipnoman 2. /  W30-39F 3:45:30.0 1:30:37.9 14:17.6 81 1:00:09.5 81 1:41:26.2 81 2:04:38.9 81 2:55:09.5 80 3:37:50.5 81
82 2050 Detail KRÁL Petr CZE 1975 CHB 20-09 32. /  M40-49F 3:59:20.6 1:44:28.4 14:48.6 83 1:01:12.0 82 1:45:05.0 82 2:10:31.9 82 3:04:00.5 81 3:51:48.8 82
83 2056 Detail KUCIÁN Michal CZE 1990 Splašenej lenochod 19. /  M30-39F 4:14:26.5 1:59:34.3 14:32.8 82 1:02:43.0 83 1:48:36.0 83 2:15:32.9 83 3:12:47.3 82 4:06:22.1 83
84 2048 Detail KUNEŠ Lukáš CZE 1995 VSK Humanita Praha 7. /  M19-29F 4:19:25.2 2:04:33.1 15:44.8 84 1:07:21.0 85 1:51:29.7 85 2:18:08.4 85 3:19:11.6 84 4:11:12.6 84
85 2049 Detail RYMUS Michal CZE 1968 --- 16. /  M50-59F 4:20:20.7 2:05:28.6 16:48.1 85 1:05:59.0 84 1:49:12.0 84 2:16:10.7 84 3:16:55.1 83 4:11:26.3 85
--- 2025 Detail SKALSKÝ Roman CZE 1975 Prague Park Race . /  M40-49F DSQ --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2058 Detail MÜLLER Wolfgang GER 1975 --- . /  M40-49F DSQ --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2020 Detail MAJER Jan CZE 1973 eD system Silvini team . /  M40-49F DNF --- 10:18.6 --- 0:44:58.2 --- 1:15:39.2 --- --- --- --- --- --- ---
--- 2041 Detail KUNTOŠ Jiří CZE 1973 --- . /  M40-49F DNF --- 12:32.6 --- 0:53:11.5 --- 1:30:16.7 --- --- --- --- --- --- ---
--- 2076 Detail SIGL Andreas AUT 1969 SV Gallneukirchen . /  M50-59F DNF --- 12:04.8 --- 0:50:23.7 --- 1:23:30.9 --- 1:43:45.4 --- 2:26:09.4 --- --- ---
--- 2013 Detail TRSTENJAK Branko SLO 1964 nd Rateče Planica . /  M50-59F DNS --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2053 Detail BĚLKA Mgr.Jan CZE 1963 RK Týn nad Vltavou . /  M50-59F DNS --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2085 Detail BARTOŠ Vítězslav CZE 1958 Ski Team Vintířov . /  M60+F DNS --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2088 Detail JOACHIM Rathbauewr AUT 1959 SV Gallneukirchen . /  M60+F DNS --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- 2089 Detail RATHBAUER Joachim AUT 1959 SV Gallneukirchen . /  M60+F DNS --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.